اسکن لیزری سه بعدی


شرکت رادین همکاران بهتا، برداشت وضعیت موجود پروژه­ ها را با هدف انجام طرح­ های توسعه ­ای و یا تهیه زیر ساخت لازم برای مدیریت مدرن اداره و نگهداری بنا، با استفاده از تکنولوژی اسکن لیزری توسط متخصصان خود انجام می­دهد. ساخت مدل  As-Built  پروژه، علاوه بر اینکه همواره می­تواند اطلاعات جامعی را برای پیاده ­سازی طرحهای توسعه و طراحی مهندسی مرتبط  با مجموعه پدید آورد، این امکان را برای سیستم بهره­ بردار فراهم می­سازد تا به طور مستقیم و بصورت مجازی وارد مدل پروژه شده و کلیه نظارت ­ها و اقدامات لازم را با استفاده از مدل مجازی حاصل از فرآیند پردازش برداشت ابرنقاط محقق سازد. اسکن لیزری روشی مدرن برای برداشت وضعیت موجود پروژه در صنعت روز جهان بشمار می­رود و مزایای زیر را در مقایسه با روش های سنتی به همراه دارد:

  • جمع آوری اطلاعات As-Built در قالب یک مدل سه بعدی یکپارچه
  • سرعت عمل فوق العاده در مقایسه با روشهای سنتی
  • دقت بسیار بالا و به حداقل رساندن خطاهای اندازه گیری هندسی
  • هزینه های کمتر این تکنولوژی در مقایسه با روشهای سنتی با توجه به کیفیت آن
  • امکان بروز رسانی اطلاعات سه بعدی As-Built در صورت تغییرات آتی پروژه
  • بکارگیری مستقیم این اطلاعات در تهیه مدل یکپارچه اطلاعات پروژه

واقعیت مجازی Virtual Reality

واقعیت مجازی که یک محیط شبیه‌سازی شده کامپیوتری می‌باشد، می‌تواند حضور فیزیکی را در یک محل، در یک دنیای واقعی و یا یک دنیای مجازی شبیه‌سازی کند. این فن آوری نوین به کاربران اجازه می دهد  تا با یک محیط شبیه سازی شده رایانه ای به صورت متقابل تعامل داشته باشند. شرکت رادین همکاران بهتا با بکارگیری این تکنولوژی امکان استفاده از قابلیت های نمایشی در تعامل دوسویه با کاربران و ارائه اطلاعات تصویری و فنی از پروژه را در محیطی جذاب و کاربر پسند فراهم نموده است. امکان شبیه سازی کل پروژه و حضور فیزیکی افراد در موقعیت های مختلف،قبل از شروع عملیات اجرایی، علاوه بر فراهم نمودن بستر جذب سرمایه گذاران، امکان درک نواقص طرح و یا بررسی تطابق طرح با خواسته کارفرمایان را فراهم نموده و باعث کاهش تغییرات در پروژه و در نتیجه ریسک سرمایه گذاری می شود. از دیگر کاربردهای این قابلیت، ساده کردن بهره گیری از مدل اطلاعات ساختمان در مدیریت اداره و نگهداری از بنا و جذب مشتریان در بازاریابی و فروش در بناهای ساختمانی می باشد.

واقعیت افزوده Augmented Reality

بستری است که اطلاعات عددی را تجمیع می­کند و آن را به گونه ­ای در مقابل دید کاربران قرار می­دهد که فضای سه بعدی با محیط فیزیکی واقعی، به شکل کاملی همخوانی داشته باشد.به عبارت دیگر در واقعیت افزوده،با پردازش تصویر واقعی امکان اضافه کردن اجزا و عناصر جدید به محیط واقعی یا اتصال اطلاعات بیشتر به اجزا و عناصر موجود در تصویر
 که در واقعیت وجود دارند، بوجود می ­آید. این تکنولوژی جدید، به کاربر امکان می دهد تا به اطلاعات مورد نیاز از آنچه که در جلوی چشمان خود می­بیند و یا اشیائی که می­خواهد در صورت بودن در یک محیط واقعی مشاهده نماید، دست یابد. پیاده­ سازی این قابلیت توسط شرکت رادین همکاران بهتا، امکان بهره ­مندی کارفرمایان و مشتریان آنها از اطلاعات مورد نظرشان را در یک بستر جذاب و کاربرپسند فراهم می­نماید.