خدمات مدیریت طرح و ساخت MC

شرکت رادین همکاران بهتا طیف وسیعی از خدمات مدیریت طرح و ساخت پروژه ­های عمرانی شامل خدمات امکان­سنجی پروژه ­ها، برنامه ­ریزی، ارجاع کار، مدیریت بر مطالعه و طراحی، مدیریت بر تدارکات، مدیریت ساخت و نصب، مدیریت کیفیت، مدیریت زمان، مدیریت هزینه، مدیریت ایمنی، مدیریت امور قراردادی، مدیریت بر تحویل و خدمات راه ­اندازی، مستندسازی، ارزیابی و ارزشیابی، اطلاع رسانی، رسیدگی کارشناسی و اظهار نظر در مورد وظایف غیر قابل واگذاری به مدیر طرح را به کارفرمایان خود ارائه می­کند. مزیت رقابتی شرکت رادین همکاران بهتا یکپارچگی در ارائه خدمات فوق می­باشد که عامل اصلی مدیریت روان و چابک این شرکت در پروژه ­ها است. بخش­های عمده و کلیدی خدمات این مشاور با تکیه بر فناوری VDC و بصورت کاملا یکپارچه و متمرکز ارائه می­گردد.

برنامه ریزی و کنترل پروژه

شرکت رادین همکاران بهتا در یک فرایند تحقیق و توسعه 5 ساله همزمان با راهبری پروژه های جاری خود موفق گردیده است مدیریت پروژه در حوزه مهندسی، زمان و هزینه را بطور کاملا یکپارچه در بستر سامانه BIM پیاده سازی و عملیاتی سازد.ارتباط ذاتی مدل سه بعدی با پایگاه داده در بستر سامانه BIM، امکان مدلسازی چهار بعدی و پنج بعدی پروژه (اضافه کردن ابعاد زمانی و هزینه ای به پروژه) را در مدل دیجیتالی پروژه فراهم می نماید. به این ترتیب، اطلاعات برنامه زمان بندی و هزینه پروژه، در بستر مدل BIM قرار گرفته و این امکان استثنایی فراهم می شود که کلیه اطلاعات پروژه شامل اجزا پروژه، احجام و مقادیر، برآورد هزینه و هزینه های واقعی بصورت کاملا طبقه بندی شده و دقیق در مقیاس زمان در یک بستر نمایشی سه بعدی در دسترس ذی نفعان و دست اندرکاران پروژه قرار گیرد. چنین قابلیتی، امکان برنامه ریزی و کنترل هوشمند، یکپارچه، دقیق و بهنگام پروژه را فراهم می آورد.

مدیریت یکپارچه ابعاد پروژه

تجربیات قبلی مدیریت پروژه های عمرانی حاکی از آن است که عدم یکپارچگی و هماهنگی بین عوامل مختلف انجام کار در پروژه و عملکرد جزیره ای تخصص های گوناگون فعال در پروژه موجب کاهش شدید راندمان پیشرفت کار و در نتیجه هدر رفت زمان و هزینه، و افت کیفیت انجام کار می شود. مدیریت متمرکز و یکپارچه کلیه ابعاد پروژه در شرکت رادین همکاران بهتا از نقاط قوت اصلی این شرکت در راهبری پروژه های طرح و ساخت می باشد.

راهبری هماهنگ طرح و عملیات اجرایی

اجرای هماهنگ و بدون نقص فعالیت های تخصص های مختلف پروژه، شامل سازه، معماری، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی و غیره، متضمن اجرای موفق پروژه های عمرانی می باشد. بدیهی است ناهماهنگی بین تخصص های متعدد درگیر در پروژه سبب بروز اشکالات اجرایی متعدد، پایین آمدن کیفیت، روی آوردن به راهکارهای موضعی و موقت برای حل لحظه ای مشکلات بدون توجه به کلیات طرح، و در نتیجه هدر رفت وقت، طولانی شدن زمان اجرا و افزایش هزینه های پروژه می گردد. شرکت رادین همکاران بهتا با تکیه بر نیروی انسانی کارآمد، توان تخصصی، مدیریتی و تکنولوژیک خود امکان راهبری کاملا هماهنگ طراحی و اجرای کلیه تخصص های پروژه را فراهم آورده و دستیابی کارفرما به اهداف پروژه را، با کمترین اتلاف وقت و سرمایه میسر ساخته است.

مدیریت ارزش حاصله با فناوری VDC

علیرغم اینکه روش مدیریت ارزش حاصله (EVM)، به دلیل ضعفهای های موجود در فرآیندها و ابزارهای پیاده سازی، چندان در کشورمان، ایران، مورد استفاده قرار نگرفته است، شرکت رادین همکاران بهتا موفق شده است تا با استفاده از فناوری VDC و بستر نرم افزاری ISIX، بسترهای تکنولوژیکی لازم برای مدیریت زمان و هزینه پروژه به کمک این روش را فراهم نماید. بکارگیری این روش، که امروزه در سطح جهانی برای مدیریت و کنترل هزینه و زمان پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد، توسط تيم مديريت پروژه رادین، امکان کنترل پروژه با رعایت محدوديت هاي زماني و هزينه‌اي را فراهم نموده است. با این روش، برنامه پروژه، كار واقعي انجام‌شده و ارزش كار تكميل‌شده كنترل مي شود و از اين طريق اطمينان حاصل می گردد كه پروژه، به خوبي، در حال پيگيري و اجراست. به بيان ساده‌تر، در بستر داشبوردهای اطلاعاتی تهیه شده توسط تیم مدیریت پروژه، کارفرما همواره در یک بستر یکپارچه، متمرکز، دقیق و بروز، نسبت به ميزان بودجه و زمان صرف شده با توجه به کار انجام شده تا زمان موردنظر، آگاهی یافته و می تواند با اتخاذ تصمیمات مدیریتی مناسب بر پایه اطلاعات دقیق بهترین راهبرد را برای به سرانجام رساندن پروژه در پیش گیرد.

مدیریت قراردادها

شرکت رادین همکاران بهتا به عنوان مشاور تخصصی مدیریت طرح و ساخت و بهره برداری از پروژه ها، بسترهای فن آورانه لازم برای مدیریت هوشمند قراردادهای مشاوره، ساخت و بهره برداری را با بسط قابلیتهای BIM فراهم نموده است. از جمله ویژگیهای (بعضا منحصر به فرد) این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• برقراری ارتباط هوشمند و یکتا با متره و برآورد محدوده موضوع قرارداد در پروژه های بزرگ و پیچیده
• برقراری ارتباط برخط (Online) با پیشرفت فیزیکی کارگاه جهت بررسی سریع و دقیق صورت وضعیت پیمانکاران
• برقراری ارتباط با بخش مالی و ثبت هزینه های تاییدی و پرداختی
• تهیه و ارائه برخط شاخص ها و نمودارهای ارزش حاصله (PV، EV و AC) به تفکیک قراردادهای پیمانکاران
• کنترل پیشرفت کار مشاوران و رسیدگی به صورت وضعیت آنها به صورت محصولی
• تهیه گزارشهای متنوع و تفکیکی مورد نیاز کارفرمایان و سرمایه گذاران در قالب داشبوردهای مدیریتی
• برنامه ریزی و کنترل فرآیندهای اجرای قرارداد
• برقراری ارتباط محل تامین اعتبار در پرداختهای مالی به پیمانکاران و مشاوران با قرارداد
• ثبت و نگهداری مستندات چندرسانه ای
• پشتیبانی از نظام فهرست بها برای قراردادهای ساخت